U okviru 10.kola prvenstva Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Rudar-Prijedor igrali su 1:1 sa Slobodom iz Mrkonjić Grada.

Prijedorčani su propustili priliku da pobjedom stignu do treće poziije na tabeli i naprave dobru uvertiru pred gostovanje drugoplasiranoj Slogi iz Gornjeg Crnjelova.

Domaći su poveli u 10.minuti petim ovosezonskim prvenstvenim pogotkom Stefana Gavranovića.

Nakon toga zeleno-crni su promašili nekoliko izglednih prilika što su gosti “kaznili” i preko Admira Ljutića došlo do izjednačenja u 20.minuti.

Bili su “rudari sa Sane” bolji protivnik u nastavku susreta, ali je golman Srđan Modić ostao nesavladiv do kraja pa su gosti osvojili vrijedan bod.

Rudar-Prijedor: Sloboda (MG) 1:1

Gledalaca: 150
Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina)
Strijelci: Gavranović u 10. za Rudar-Prijedor, Admir Ljutić u 20. minuti za Slobodu
Žuti kartoni: Lajić, Gavranović, Hamzabegović (Rudar-Prijedor), Peno, Adnan Ljutić (Sloboda)

Hamzabegović, Lezić, Lajić, Kovačević, Gavranović, Pekija, Crnomarković (Živanić), Mrkić (D.Marmat), Mujagić, Sajak, Davidović
Trener: Nedžad Žerić